Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Školní fórum dětem opět nabídlo možnost vyjádřit se k životu ve městě

Po covidové pauze se na boleslavské základky vrátilo takzvané Školní fórum. Uskutečnilo se na sklonku minulého týdne a tentokrát se do něj zapojily 3. a 8. základní škola. "Projekt Zdravé město Mladá Boleslav se prostřednictvím tohoto projektu snaží zapojit mladou generaci do hledání možností a námětů ke zlepšení kvality života ve městě, kde žijí a v prostředí, kde studují," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek, který se fóra na 8. základní škole osobně zúčastnil.

Jak vysvětlil vedoucí projektu Zdravé město Jindřich Zítka, v minulosti se tato akce konala už i na 5. základní škole, a vzešly z ní zajímavé nápady a podněty.
"Je to pro mě obrovsky zajímavá zkušenost a jsem moc rád, že jsem měl možnost pracovat s mladými lidmi a chvíli se dívat na naše město jejich očima. Těším se, že díky závěrům, které školáci vymysleli, dokážeme některé věci vylepšit," uvedl náměstek Marek.
Tentokrát se zapojilo na sedmdesát žáků z obou uvedených škol, a aby byla skupinová práce co nejpestřejší a přínosná i pro účastníky, byly pětičlenné pracovní skupinky sestaveny náhodně - formou věkového mixu a přetrháním třídních vazeb.
"Ve dvou tematických oblastech MĚSTO a ŠKOLA děti vypracovaly jednak seznam věcí, které jim v líbí, a  a co naopak chtějí zlepšit ve městě i na půdě školy. Každý tým pak své výsledky prezentoval ostatním a do závěrečného hlasování určil vždy dva nejzásadnější problémy, které chtějí, aby vedení města a školy řešilo," upřesnil Jindřich Zítka, který zároveň také poděkoval Petru Hermannovi z Národní sítě Zdravých měst za odborné vedení obou školních fór.
Žáci napříč školami se shodli na nutnosti optimalizace spojů MHD, zazněly i požadavky na více zeleně, novou sportovní halu pro veřejnost, bezpečnější přechody  či vznik studentského klubu.

Výsledky hlasování v oblasti MĚSTO:

3. základní škola:
P1 – vytvoření místa pro studenty – studentský klub
P2 – zvýšení bezpečnosti v ulicích a okolí škol
P3 – optimalizace spojů MHD
P4 – zajištění vyšší kapacity parkování pro místní občany
P5 – snížení vysoké dopravní zátěže a vybudování bezpečných přechodů
P6 – cyklostezky – zvýšení počtu
P7-8 – hlavní vlakové nádraží – přestavba budovy i nástupiště
P7-8 – zlepšení úklidu města
P9 – vzhled autobusových zastávek – více nových a chytrých zastávek

8. základní škola:
P1 – sportovní hala pro veřejnost
P2 – více městské zeleně
P3 – oprava stávajících sportovních hřišť
P4-5 – tramvajová linka – ekologická alternativa spolehlivé MHD
P4-5 – MHD – více linek a úprava časů
P6-7 – funkčnost semaforů – oprava tlačítkových semaforů na přechodech
P6-7 – dostupnější a výkonnější veřejná městská WIFI
P8 – modernizace stávajících zastávek MHD
P9 – vyřešit zápach v okolí školní jídelny – čištění kanalizace a Lapolu

Zveřejnil: Ing.arch. Jindřich Zítka , autor tiskové zprávy - Šárka Charousková
 

Článek publikován 25.04.2023 - 09:16
Zdravé město Mladá Boleslav

Komentáře


Komentář přidán 13.04.2024 | 04:02 - uživatel: Mike Benson

Hi there, I have reviewed your domain in MOZ and have observed that you may benefit from an increase in authority. Our solution guarantees you a high-quality domain authority score within a period of three months. This will increase your organic visibility and strengthen your website authority, thus making it stronger against Google updates. Check out our deals for more details. https://www.monkeydigital.co/domain-authority-plan/ NEW: Ahrefs Domain Rating https://www.monkeydigital.co/ahrefs-seo/ Thanks and regards Mike Benson

Komentář přidán 17.01.2024 | 15:12 - uživatel: HenryLop

SEO-оптимизация и продвижение сайта - это важный аспект успешного бизнеса в интернете. Хрумер - это инструмент для автоматизированного поиска контента и создания ссылок на ваш сайт. Использование хрумера может помочь вам улучшить видимость вашего сайта в поисковых системах, SEO-оптимизация сайта включает в себя множество аспектов, таких как создание качественного контента, оптимизация метатегов, улучшение структуры сайта, создание ссылочной массы и т.д. Хрумер может использоваться для создания ссылок на ваш сайт, но это не является единственным способом оптимизации и продвижения сайта. Заказать сео оптимизацию и продвижение вашего проэкта можно у нас в телеграмм @pokras777 либо в скайпе pokras7777 так же присаединяйтесь к нам в группу ====>>> https://t.me/bazixrumer ответим на все интересующие вас вопросы так же можно <a href=https://seoprofisional.ru/bazy/progon-xrumer>заказать прогон xrumer</a> отдельно цена расчитавается индивидуально 123

Komentář přidán 06.10.2023 | 06:40 - uživatel: JavierSmiva

<a href=https://vavada-zerkalo.live/ru/>https://vavada-zerkalo.live/ru/</a>

Komentář přidán 27.09.2023 | 19:36 - uživatel: spfMon

<a href=https://mtw.ru/>хостинг вашего успеха официальный сайт</a> или <a href=https://mtw.ru/>colocation москва</a> https://mtw.ru/arendaservera размещение сервера в дата центре стоимость

Komentář přidán 11.08.2023 | 01:27 - uživatel: kofMon

<a href=https://mtw.ru/>облачные центры обработки данных</a> или <a href=https://mtw.ru/>хостинг ms sql</a> https://mtw.ru/colocation аренда стойки в дата центре москва


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz