Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Participativní rozpočet města - skvělý způsob zapojení veřejnosti do plánování rozvoje města

V rozpočtu města pro rok 2020, který na svém pondělním zasedání schválili mladoboleslavští zastupitelé, je vyhrazená částka 1 milion korun, určena pro takzvané participativní rozpočtování. "Cílem je to, aby lidé sami určili, kam město investuje peníze tak, aby co nejlépe sloužily zdejším obyvatelům a přispěly ke zkvalitnění veřejného prostoru. Participativní rozpočet jsme si v minulých dvou letech nanečisto otestovali na základních školách, kterým jsme vyčlenili 30 tisíc, a děti nejprve navrhly a pak také vybraly projekt, na nějž tyto peníze budou využity," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.

Co vám v našem městě chybí, máte tip, jak by se daly městské peníze smysluplně využít? Určitě neváhejte a navrhněte to, třeba právě váš nápad bude zrealizován.

Pravidla jsou jednoduchá. Hodnota jednoho projektu nesmí překročit částku 300 tisíc, mělo by jít o projekt, který bude realizován na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově, zkrátka aby z něj měli užitek pokud možno všichni. Může se jednat třeba o vylepšování veřejných prostor, nejrůznější rekonstrukce, doplnění či umístění úplně nového mobiliáře v ulicích, výsadbu zeleně nebo nejrůznější parkové úpravy, instalaci pítek, nové herní prvky na stávajících hřištích či jiných prostranstvích, která patří městu.

Už 15. února startuje první fáze, tedy podávání návrhů. Své nápady můžete podávat prostřednictvím formuláře, který naleznete v příloze této zprávy, a to až do 31. března. Vyplněný formulář v uzavřené obálce můžete zanést nebo poslat na podatelnu magistrátu (Komenského náměstí 61). K návrhu je nutné přiložit podpisový arch, který dokládá, že návrh podporuje alespoň 15 obyvatel města, formulář rovněž naleznete v příloze této zprávy.

V dubnu a květnu bude probíhat posuzování jednotlivých projektů především po věcné a formální stránce, v červnu budou mít autoři jednotlivých záměrů prostor své návrhy obhájit na veřejné debatě, a v průběhu letních prázdnin budou moci lidé pro návrhy hlasovat.

"Od října letošního roku pak začne realizace vybraných projektů, trvat by měla zhruba rok. Už se moc těším na všechny nápady, které přijdou, a věřím, že této možnosti vylepšit naše město využije co nejvíce lidí," dodal náměstek Marek.

www.mb-net.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=9629&id=69003

 

 

 

Článek publikován 05.03.2020 - 08:16
Zdravé město Mladá Boleslav

Komentáře


Momentálně žádné komentáře.


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.

Zásady o používání Cookies

Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz