Zdravé město Mladá Boleslav

>Diskutujeme s veřejností
>Pořádáme osvětové kampaně
>Realizujeme projekty
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekFórum ZM 2015
ObrázekRodinné sportovní hry
ObrázekMladé fórum 2015
ObrázekSídliště, jak dál
ObrázekDny bez úrazu 2015
ObrázekZeměfest 2015
AR
Aktivní rodina

Mistní Agenda 21 (MA21)

Dokument Agenda 21 byl přijat na summitu OSN v Rio de Janeiro v roce 1992. Jedná se o globální strategický a akční plán světového společenství, který stanovuje konkrétní kroky směrem u udržitelnému rozvoji.

Zdravé město Mladá Boleslav je přátelské k seniorům

Dnes byla skupina 24 seniorů proškolena v tématech preventivních programů ZPŠ, zdravého životního stylu s chytrými potravinami Norbi Update, tréninku paměti a pohybových aktivit v areálech Fit Parků vč. vycházky s Nordic Walking holemi a to vše pod odborným vedením zkušených přednášejících a trenérů.
Tato akce vychází ze schváleného plánu Komise Zdravého města, která si stanovila cíl v naplnění své práce v druhé polovině letošního roku, který by směřoval k celonárodnímu tématu - Město přátelské seniorům. Toto velmi příjemné setkání s aktivními seniory z řad skautů kolem Václava Bečvárosvkého se konalo v novém rodinném centru Koupák, které před pár měsíci zahájilo svůj provoz. Úvodní prezentace k tématům zdravého životního stylu a prevence byla doplněna také odbornou instruktáží pod vedením pana Fojty z rekondičního centra v Husově ulici, který na všech venkovních cvičebních strojích v přilehlém Fit Parku v areálu městského koupaliště jasně ukazoval jak správně, účelně a zdravě by měl cvičit senior. Po úvodním seznámení s tématem metod tréninku paměti, kterého se ujal osobně Mgr. Daniel Marek se celá skupinka 24 seniorů vydala na procházku do parku Štěpánka s Nordic Walking holemi a tuto severskou chůzi si pod odborným vedením pana Fojty přímo všichni vyzkoušeli.
Velké poděkování patří partnerovi této akce a to Zaměstnanecké pojišťovně ŠKODA - Ing. Jiřímu Těhanovi za odbornou prezentaci a drobné dary pro účastníky akce.
Závěrečné poděkování  od seniorů i potlesk byl odměnou celému týmu Zdravého města Mladá Boleslav. "Děkujeme za 4 hodiny vašeho cenného seniorského času a chuti ke vzdělání i pohybovým aktivitám", dodal náměstek primátora a politik Zdravého města Mgr. Daniel Marek.
"Za projekt Zdravé město můžeme garantovat pokračování podobných akcí, které povedou k naplnění daného cíle a tím je Mladá Boleslav - město přátelské k seniorů", konstatoval vedoucí projektu Zdravé město Ing.arch. Jindřich Zítka.

Článek publikován 11.11.2014 - 15:15
Zdravé město Mladá Boleslav

Komentáře


Momentálně žádné komentáře.


Copyright (c) 2012 Zdravé město Mladá Boleslav - Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.
Stránky vytvořilo studio Web-Style.cz